Hrvaško združenje bank je na svoji spletni strani objavilo zemljevid bankomatov, ki prikazuje seznam delujočih bankomatov.
Hrvaška ima več kot 4000 baknomatov, ti kot posledica prilagoditve ob uvedbi evra ne bodo obratovali ves čas.
Do konca leta bo delovanje bankomatov postopno in občasno ustavljeno, s tem želijo poskrbeti za prilagoditve bankomatov, ki bodo od 1. januarja 2023 izplačevali gotovino v evrih.
Na zadnji dan v letu naj bi bilo na voljo 1300 bankomatov, kjer bo možen dvig gotovine v kunah. Od 1. januarja pa bo 2700 bankomatov izplačevalo gotovino v evrih.
Hrvaško združenje bank predvideva, da bodo vsi bankomati delovali najpozneje do 15. januarja.
Zaradi obdobja prilagoditve, ki traja kar en mesec (od 15. decembra vse do 15. januarja), za dvig denarja na bankomatih drugih bank ne bo zaračunana provizija.

Prve tri mesce samo bankovci po 10 in 20 evrov
Prilagoditev bankomatov je en izmed najzahtevnejših dejavnikov postopka uvedbe evra.
Prilagoditi je treba več kot 40 000 bankomatskih kaset za nove dimenzije evrskih bankovcev, ki so drugačni od kunskih bankovcev.
Iz Hrvaškega združenja bank so dodali, da je na vsakem bankomatu potrebna tudi prilagoditev programske opreme.
Prve tri mesce prihajajočega leta bodo Hrvati lahko na bankomatih dvignili le bankovce po deset in 20 evrov. S prvim aprilom pa bodo banke uvedle tudi bankovce za 50 evrov.
Hrvaška nacionalna televizija poroča, da bodo bankovci za 100 evrov redkost, ti bodo na voljo zgolj tam, kjer bodo banke presodile, da je to nujno.
Zahteven proces, uvedba evra kar v treh fazah
Uvedba evra poteka v treh fazah, prva, ki se je začela že septembra, je zajemala prikazovanje dvojnih cen po fiksnem menjalnem tečaju 7,53450 kune za en evro.
Druga faza, ki bo sledila z začetkom novega leta bo trajala vse do 14. januarja. Takrat bodo lahko kupci storitve in izdelke plačevali tako v evrih kot v kunah. Pri tem jim bodo trgovci vrnili denar zgolj v evrih.
V tretji fazi, ki se bo pričela 15. januarja 2023 bo evro postal edina uradna plačilna valuta.