Glavna Ljubljanska tržnica na Vodnikovem in Pogačarjevem trgu je kraj, kjer ljudje nakupujejo, se srečujejo in družijo. V navadi nekaterih ljubljančanov je, da tržnico obiščejo enkrat tedensko, imajo stalne branjevke pri katerih kupujejo preverjene sveže izdelke, spet drugi na tržnico zaidejo kar tako, po šopek rož.
V osrednjem delu tržnice lokalni kmetje ponujajo sveže slovensko sadje in zelenjavo. Na tržnici lahko kupite tudi različne vrste tropskega sadja, rezanega cvetja, balkonskih sadik in cvetlic ter seveda suho robo iz Ribnice.
Mi smo preverili, kakšen je te dni utrip na ljubljanski tržnici.


Na tržnico po šopek rož
Ponudniki rezanega cvetja so s prodajo na tržnici lahko začeli kasneje kot naprimer cvetličarne. Zakaj je bilo temu tako, ni jasno. Prodajalka cvetja pripoveduje: "Vsi uvažamo cvetje z Nizozemske. Spomnim se, da smo tako kot vedno, naročili veliko pošiljko svežega cvetja. Naslednji dan pa šok. Uvedejo karanteno in vsi smo morali zapreti. Ni mi preostalo drugega, kot da cvetje vržem v smeti. Občino Ljubljana smo zaprosili za pomoč, saj je bila izguba velika, a od njih do danes še nismo dobili odgovora. Kljub temu, da je težko smo hvaležni, da lahko delamo, saj je vprašanje koliko čas sploh še bomo."


Poleg tržnice na prostem lahko nakupujete tudi v pokriti trižnici. To je zasnoval arhitekt Jože Plečnik, zgrajena pa je bila med letoma 1940 in 1944. Gre za več pokritih tržnic ob reki Ljubljanici. V prvi etaži so trgovinice s slovenskimi izdelki in gostinski lokali. V spodnji pa ribarnica z restavracijo in umetniška galerija. Drugi del pokrite tržnice pa se nahaja v pritličju Semeniške palače, kjer najdete suhomesnate izdelke, sveže meso, domač kruh, sir in druge dobrote.

Na Pogačarjevem trgu je vsako soboto tudi ekološka tržnica, petki pa so rezervirani za Odprto kuhno.
