Profile picture for user Nika Vajnhandl Nika Vajnhandl
Ustvarjeno dne
Sob, 19.2.2022 10:47
V finalu pokala Spar so se včeraj pomerili košarkarji Cedevite Olimpije in Heliosa.

Zmaji so včeraj ob 20.30 naskakovali 21. pokalno lovoriko, prvo po letu 2017, Helios pa drugo. Edino je osvojil pred 15 leti.

Košarkarji Cedevite Olimpije so v finalu zaključnega turnirja pokala Spar premagali Helios Suns z 99:80.

Tako so košarkarji Cedevite Olimpije postali novi slovenski pokalni prvaki.

Zanesljiva zmaga

Pokal slovenskih pokalnih zmagovalcev se je po letu 2017 vrnil v Ljubljano.

Po izenačenem prvem polčasu, zmaji so po prvi četrtini vodili za tri točke, na odmor pa odšli z minimalnim zaostankom, so izbranci glavnega trenerja Jurice Golemca v drugem delu tekme naredili odločilen korak h končni zmagi in osvojitvi novega pokalnega naslova.

Zmajev v zadnjem delu tekme ni zmedlo niti nekaj vroče krvi na parketu in izključitev Jake Blažiča, Yogija Ferrella ter Alena Hodžića.

Zanesljivo so premagali tekmece iz Domžal in se tako veselili druge lovorike v sezoni.

Najboljši strelci

Strelsko najbolj razpoložen košarkar v zeleno-oranžnem dresu je bil tokrat Yogi Ferrell z 22 točkami. Eno manj je prispeval Zoran Dragić, k temu pa dodal še osem skokov. Zach Auguste je s 14 točkami in desetimi skoki prišel do novega dvojnega dvojčka. Dvomestno število točk pa so dosegli še kapetan Jaka Blažič, Edo Murić in Alen Omić.

Na spletni strani košarkarskega kluba so sporočili, da je Edo Murić je bil na koncu izbran tudi za najkoristnejšega igralca finalnega turnirja na Kodeljevem, ta čast pa ga je doletela prvič v njegovi karieri.