Ustvarjeno dne
Sob, 17.9.2022 20:00
Nogometaši Olimpije so po treh zaporednih porazih v Fazaneriji Muro na kolena spravili z novim preobratom. Zmaji so po dveh golih Mirlinda Dakuja že zaostajali za dva zadetka, a so Sobočani zapravili prednost in izgubili z 2:3.

Sobočani ali Ljubljančani? V uvodnem krogu letošnje sezone so se po dolgi poti iz Luksemburga veselili zeleno-beli, ki so nato nanizali še sedem ligaških zmag.

Olimpijo so v devetem krogu zaustavili šele Celjani, ki so s preobratom v drugem polčasu končali serijo osmih zaporednih zmag in Ljubljančanom zadali prvi poraz v letošnjem državnem prvenstvu.

Zeleno-beli so se sicer reševali že v osmem krogu prvenstva, ko so Domžalčani že vodili z dvema goloma prednosti, minuli konec tedna pa so podobno prednost zapravili tudi Ljubljančani.

Medtem ko se bodo Ljubljančani pobirali po bolečem porazu, bodo skušali Sobočani prvič to sezono povezati dve zmagi. Mura je v prejšnjem krogu tudi z nekaj sreče premagala ekipo Kopra.

Kdo se bo veselil v Fazaneriji? Mura je dobila zadnje tri medsebojne obračune na soboški zelenici, julija pa sta za slavje Ljubljančanov v Stožicah zadela Đorđe Crnomarković in Samuel Pedro.

»Tako kot Olimpija, ima tudi Mura svojo kakovost in način igre. Prepričan sem, da lahko ob dobrem dnevu premagamo vsakogar.

Pomembno bo, da se bomo držali tega, kar smo si zastavili skozi teden ter bomo natančni in dosledni pri izpolnjevanju nalog. Če bo tako, menim, da imamo možnosti za zmago,« pravi Damir Čontala.

Na včerajšnjem treningu je po prilagojenem programu vadil Matic Maruško, zato bo današnjo tekmo v začetni enajsterici pričel litovski reprezentant Domantas Šimkus, Kobieja Morrisa pa je v zadnji vrsti zamenjal Srđan Kuzmić.

Albert Riera je že pred tekmo napovedal, da se veseli polne Fazanerije, po porazu v Celju pa je posegel po dveh spremembah v obrambi. Namesto Đorđa Crnomarkovića in Justasa Lasickasa tekmo pričenjata Aldair in Pascal Estrada:

»Vedeli smo, da bodo prišli tudi porazi, in sedaj moramo narediti vse, da spet pokažemo kaj znamo. Dobro smo trenirali, fante lahko pohvalim za pozitivno držo in tudi vnemo na treningu. Mislim, da bomo pripravljeni na vse, kar nas čaka v Murski Soboti.

Ekipe se v slovenski ligi dobro poznajo, tudi mi imamo vse informacije o tekmecu in veselimo se novega snidenja. Verjamem, da nas čaka lepa tekma, slišim, da bo stadion poln, tako da bo to dodaten motiv za vse nas.«

MURA - OLIMPIJA 2:3

Strelec: Daku (6', 19'); Sešlar (28'), Nukić (67'), Elšnik (80').
Mura: Obradović, K. Cipot, Balažic, Beganović, Bobičanec, Kous, Daku, T. Cipot, Šroler, Kuzmić, Šimkus. Trener: Damir Čontala.
Olimpija: Pintol, Estrada, Ratnik, Elšnik, Doffo, Karamatić, Djalo, Sešlar, Rui, Kvesić, Nukić. Trener: Albert Riera.

POTEK TEKME:

1' Pričetek tekme v soboški Fazaneriji, s sredine so jo pričeli Ljubljančani.

4' PRILOŽNOST! Ljubljančani so zapretili po daljši akciji. Rui Pedro je sprožil z leve strani igrišča, meril po prečnik, z obrambo pa se je izkazal Matko Obradović in žogo izbil v kot.

6' EVROGOL! Mura vodi! Tio Cipot je na desni strani zaposlil Mirlinda Dakuja, ki se je z dolgim korakom zapodil proti golu Olimpije in Denisa Pintola matiral s silovitim udarcem nad njegovo glavo.

8' Timi Max Elšnik je streljal z vrha kazenskega prostora, sprožil je preko vrat Olimpije.

12' PRILOŽNOST! Znova so bili nevarni Sobočani, Tio Cipot je odvzel žogo na sredini igrišča, nato pa 40 metrov od vrat opazil, da je Denis Pintol daleč iz svojega gola. Vratar Olimpije je žogo s skrajnimi močmi izbil mimo leve vratnice.

15' Fazanerija je zahtevala enajstmetrovko, a je iz počasnega posnetka razvidno, da je Mirlind Dakuja ob poskusu strela v peto brcnil Agustina Doffa. Čeprav sta oba nogometaša obležala na zelenici, bosta lahko nadaljevala tekmo.

19' GOL! Sobočani so povišali svojo prednost, še drugič nocoj je udaril Mirlind Daku! Tokrat po levi strani igrišča, Žiga Kous je kosovskega napadalca poslal v ogenj, Daku je bil hitrejši od Denisa Pintola, nato pa iz zahtevnega položaja zadel za vodstvo z 2:0.

23' PRILOŽNOST! Denis Pintol je bil na novi preizkušnji. Lepo akcijo Mure je po podaji Amarja Beganovića zaključil osamljeni Luka Bobičanec, strel s črte kazenskega prostora pa je končal v naročju čuvaja ljubljanske mreže.

28' GOL! Ljubljančani se vračajo v igro. Rui Pedro je poslal dolgo žogo z leve strani, soboška obramba pa je pozabila na Svita Sešlarja, ki se je neoviran prebil vse do gola in bližine zadel za priključek Olimpije.

30' RUMENI KARTON! Matej Jug je pokazal rumeni karton Mirlindu Dakuju.

38' PRILOŽNOST! Olimpiji se je ponudila priložnost za izenačenje. Aldair je podal z desne, Mustafa Nukić ni uspel zaključiti, po njegovi podaji pa je streljal Rui Pedro. Matko Obradović je ukrotil poskus Portugalca.

45' V zadnjih minutah imajo v »zamegljeni« Fazaneriji pobudo Ljubljančani, a se Mura uspešno brani. Še dve minuti sodniškega dodatka.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa, brez menjav tako pri Muri kot Olimpiji.

55' Za zdaj še brez resnejših priložnosti, zato pa gledalce na tribunah Fazanerije s svojimi odločitvami razburja sodnik Matej Jug.

59' RUMENI KARTON! Svit Sešlar je na polovici Mure prekinil protinapad Tia Cipota.

65' MENJAVI! Nik Lorbek in Dardan Shabanhaxhaj sta v enajsterici Mure zamenjala Luko Bobičanca in Martina Šrolerja.

67' GOL! Olimpija je po soboškem vodstvu z 2:0 poravnala izid! Matko Obradović je slabo posredoval po predložku Timija Maxa Elšnika, napako domačega vratarja pa je kaznoval Mustafa Nukić.

68' MENJAVI! Zelenico sta zapustila Pascal Estrada in Aldair, Albert Riera pa je v igro poslal Justasa Lasickasa in Sualeheja.

75' PRILOŽNOST! Znova je bilo vroče pred golom Mure, a Rui Pedro pred golom po predložku rojaka Sualeheja ni zadel okroglega usnja.

80' MENJAVA! Domantas Šimkus je zamenjal Alena Kozarja!

80' GOL! Preobrat Ljubljančanov! Olimpija je z enostavno akcijo izigrala soboško zasedbo. Svit Sešlar je najprej zaposlil Mustafo Nukića, ta pa je našel Timija Maxa Elšnika, ki je zadel v levi kot Matka Obradovića in zmaje popeljal v vodstvo.

85' MENJAVI! Žiga Kous in Amar Beganović sta zapustila zelenico, Mura bo izenačenje lovila z Mihaelom Klepačem in Josipom Majićem.

87' RUMENI KARTON! Zaradi simuliranja je porumenel Rui Pedro.

88' MENJAVA! Svit Sešlar je svoje mesto prepustil Almedinu Ziljkiću.

89' PRILOŽNOST! Mihael Klepač je pred golom sijajno izigral svojega čuvaja, a nato udaril mimo bližnje desne vratnice Denisa Pintola

90' MENJAVA! Goran Milović je zamenjal Ruija Pedra.

93' ENAJSTMETROVKA! Matko Obradović je prebral namero Almedina Ziljkića, ki je streljal z bele točke. Ljubljančani so do najstrožje kazni prišli po tem, ko naj bi Srđan Kuzmić igral z roko.