Policisti in kriminalisti Policijske uprave Koper so skupaj s kolegi iz drugih enot prijeli moškega, osumljenega desetih vlomov v cerkve in druge sakralne objekte po Sloveniji.
V zadnjih mesecih smo bili na območju celotne države priča seriji vlomov v cerkve in druge sakralne objekte, pri katerih si je storilec protipravno pridobival predvsem denar ter nekatere druge predmete.
Na območju Policijske uprave Koper so obravnavali sedem takšnih kaznivih dejanj, med njimi tudi vlom v cerkev v Hrpeljah.
»Zahvaljujoč proaktivnemu pristopu kriminalistov PU Koper in natančnemu ter vztrajnemu delu policistov Policijske postaje Kozina je bilo najprej identificirano vozilo osumljenca,« so sporočili: »S pomočjo kolegov iz drugih policijskih uprav je bila nato uspešno izvedena tudi identifikacija osumljene osebe.«
Ovadili so ga zaradi desetih vlomov
29. julija so policisti Policijske postaje Kozina skupaj s kriminalisti Sektorja kriminalistične policije Policijske uprave Koper ter ob sodelovanju drugih enot v Hrastniku prijeli osumljenca in pri njem opravili hišno preiskavo.
Naslednji dan, 30. julija, je bil osumljenec priveden pred preiskovalno sodnico Okrožnega sodišča v Kopru, ki je zanj odredila pripor.
Kriminalisti so ga kazensko ovadili zaradi skupno desetih vlomov, od tega štirih na območju Policijske uprave Koper, pet na območju Policijske uprave Ljubljana in enega na območju Policijske uprave Celje.
Poudarjajo, da s tem delo še ni zaključeno: »Gre za primer, ki odpira nadaljnje preiskovalne sledi, saj je bilo po državi storjenih več deset podobnih kaznivih dejanj. Analiza zaseženih predmetov bo ključna za ugotavljanje morebitne odgovornosti osumljenca za druga dejanja in morebitne sostorilce.«