Slika je simbolična (foto: Bobo).
Ljubljanainfo
Pon, 9.12.2024 05:00
Visokopodni avtobusi ne omogočajo enostavnega vstopa gibalno oviranih. Takšnih avtobusov je največ ravno na medkrajevnih linijah.

Nekateri avtobusi, ki jih Ljubljanski potniški promet uporablja za medkrajevni promet, niso primerni za gibalno ovirane osebe.

Medtem ko večina nizkopodnih avtobusov omenjenega podjetja prevoz gibalno oviranih oseb omogoča, pa je, kar se tiče nizkopodnih, izjema nekaj avtobusov starejše izdelave.

Zgodba pa je drugačna pri visokopodnih avtobusih, ki osebam na invalidskih vozičkih ne omogočajo enostavnega vstopa. Takšnih tipov avtobusov je sicer največ na medkrajevnih linijah.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Kaj jim je torej storiti?

»V takšnem primeru morajo gibalno ovirane osebe svoj prevoz pravočasno najaviti in na linijo bomo razporedili prilagojeno vozilo. 

Storitev deluje tako, da potnik pokliče na telefonsko številko 051 449 992 ali 01 58 22 555, kjer poda zahtevo za prevoz na določen dan ob določeni uri in pridobi takojšnjo povratno informacijo o možnosti prevoza ter posledično tudi potrditev prevoza v okviru danih možnosti prevoznika LPP - to velja še posebej tedaj, ko potnik potrebuje za vstop klančino,« pojasnjujejo na Ljubljanskem potniškem prometu.

Dodali so še, da se sicer trudijo naročati takšna vozila, ki ustrezajo čim širšemu krogu uporabnikov, a da to ni vedno mogoče, »saj smo odvisni od stanja tehnike oziroma ponudbe proizvajalcev vozil«. 

Starejše novice