V zadnjih letih je moč zaznati vse več ponudb za najem prostorov za dnevni počitek, ki se najpogosteje tržijo kot priložnost za pobeg iz vsakdanjega vrveža, počitek med napornimi obveznostmi, ali oddih za dušo in telo.
Ne glede na njihov osnovni namen je jasno, da so še najbolj priljubljene pri tistih, ki iščejo diskreten prostor za vroče urice, ki nimajo nič skupnega s počitkom v pravem pomenu besede.
Ponudba
Ena izmed spletnih strani, Pocitek.si, trži dnevni počitek v Ljubljani in ponuja najem treh stanovanj ali studiev v različnih delih prestolnice. Za 30 evrov lahko najamete prostor za tri ure.
Vsi trije vključujejo zakonsko posteljo s posteljnino, kopalnico, kuhinjo, internet, televizijo in brezplačno parkirišče.
Najem je možen med 10. in 17. uro, ob popolni diskretnosti, zagotavlja ponudnik.
Na spletu se trži tudi apartma SobaZaspanaMuca. Nahaja se v novem stanovanju v centru Ljubljane, v bližini železniške postaje, in je primeren za par ali posameznika.
Cena za tri do štiri ure je 60 evrov, prostor pa vključuje posteljo, kuhinjo, kopalnico in banjo. Najem je mogoč med 9. in 20. uro.
Dnevni počitek ponujajo še nekateri ljubljanski hoteli in penzioni. Hostel Dragon's Dream trži štiri ure počitka za 50 evrov, medtem ko Hotel Emonec omogoča dve uri počitka za enak znesek.
V ljubljanskem Polju je zasebna nastanitev Rose, ki tudi oddaja sobo za dnevni počitek. Gre za 25 kvadratnih metrov velik prostor z vrtom, teraso, satelitsko televizijo z ravnim zaslonom, kuhinjo in kopalnico, kar jo dela priljubljeno pri parih, saj je prejela več odličnih ocen.
Zanimivo pa je, da se ta trend širi tudi izven prestolnice. Na Dolenjskem ponujata dnevni počitek dva glavna ponudnika: Pension Les v Brežicah, pri katerem je treba za tri oziroma štiri ure odšteti 60 evrov, ter Motel Adrenalina v Krškem, kjer so na voljo štiri ure počitka za 55 evrov.
Čeprav se te nastanitve pogosto predstavljajo kot prostor za dnevni počitek, se torej v resnici še najbolj uporabljajo za druge namene - za intimne avanture.