Lokali na Igriški ulici (foto: Ljubljaninfo).
Ljubljanainfo
Sre, 19.2.2025 17:00
Občina pa je jasna, kdo je pristojen za nadzor delovnega časa lokalov v prestolnici.

Stanovalci centra Ljubljane že leta za pomoč prosijo Mestno občino Ljubljana glede hrupa, ki ponoči prihaja iz zvočnikov številnih gostinskih vrtov, kasneje po alkoholiziranih gostov.

Gostinski vrtovi so običajno na javnih površinah, nad njimi pa stanovanja, kjer ljudje živijo. Glasbo naj bi utišali ob 22. uri, razen lokalov, ki imajo podaljšano obratovanje do 24. ure.

Tako se je pritožil stanovalec na Igriški ulici, kjer je precej lokalov, ki so vedno polni, saj je v bližini precej ustanov in fakultet. 

Kot pravi, naj bi s februarjem začeli preverjati delovni čas lokalov na Igriški ulici, a kot sam ugotavlja, se to ne dogaja.

»Na Igriški ni miru in to čez celo leto sedijo pred lokali in se dolgo v noč derejo, pojejo in je nevzdržno. Prosim, da se lokalom na Igriški da delovni čas do 22. ure in potem mir,« predlaga neprespani stanovalec.

Navedel je tudi, kje je težava. 

»Težava je lokal La Vie in občasno Vesolje. Prosim za ukrepanje. Pijancev tu ne rabimo, to je spalni del Ljubljane in ne Stara Ljubljana,« se je pritožil.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Iz mestnega inšpektorata so odgovorili, da nadzor delovnega časa lokalov ni v pristojnosti Inšpektorata MOL. 

»V primeru, če alkoholizirani gosti v nočnem času  kršijo javni red in mir, svetujemo, da takoj ob zaznani kršitve pokličete 113, saj je za nadzor teh kršitev pristojna Policija.«

Glede zvočne obremenitve, ki naj bi bile v centru Ljubljane predvsem ponoči res velike in moteče za nočni počitek, so nas na  mestni upravi napotili na Inšpektorat Republike Slovenije za okolje in energijo, kamor  bi se s čim več relevantimi podatki stanovalec lahko pritožil.

Na Inšpektoratu sicer v nadzorih lokalov ugotavljajo kršitve glede meritev hrupa, ki jih morajo imeti opravljene za zvočne naprave v uporabi zunaj stavbe. 

Vsak upravljavec vira hrupa, ki upravlja naprave, ki povzročajo hrup, mora zagotoviti izvajanje obratovalnega monitoringa v skladu s predpisom, ki ureja prvo ocenjevanje in obratovalni monitoring za vire hrupa, so pojasnili na inšpektoratu.

Pravno osebo, samostojnega podjetnika posameznika oziroma posameznika s samostojnim opravljanjem dejavnosti, ki je upravljavec vira hrupa, a ne izvaja obratovalnega monitoringa, lahko oglobijo z globo od 4000 evrov do 40 tisoč evrov. 

Starejše novice