Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ljubljanainfo kot prednostni vir na Googlu.

Občina napovedovala hiter zaključek, prebivalci pa še vedno čakajo. Kakšne so novosti glede priklopa na kanalizacijo?

| v Lokalno

Na potezi je upravna enota.

Na območju Kašlja je bila gradnja kanalizacijskega omrežja po naših informacijah zaključena že leta 2024, torej pred več kot dvema letoma, a prebivalci se nanj še vedno ne morejo priključiti, saj uporabno dovoljenje še ni bilo izdano.

Lani je Mestna občina Ljubljana prebivalcem zagotavljala, da bodo postopki za pridobitev uporabnega dovoljenja zaključeni kmalu. Julija 2025 je bil pripravljen elaborat za vpis zgrajene kanalizacije v kataster gospodarske javne infrastrukture, avgusta pa je občina napovedovala, da bo vloga za uporabno dovoljenje oddana še isti mesec.

To se ni zgodilo.

Ko smo konec lanskega leta ponovno preverjali, kako napreduje postopek, so na občini pojasnili, da vloga še ni bila vložena. Razlog je bil v tem, da projektna dokumentacija izvedenih del in dokazilo o izvedljivosti objekta, ki sta obvezni sestavni del vloge, še nista bila dokončno usklajena z izvajalcem. 

Takrat so napovedovali, da bo vloga oddana v začetku decembra 2025.

Tokrat vendarle premik

Te dni smo na Mestni občini Ljubljana ponovno preverili, v kateri fazi je postopek.

Tokrat odgovarjajo, da sta bili vlogi za izdajo uporabnega dovoljenja na Upravno enoto Ljubljana oddani 13. maja 2026, kjer sta še vedno v obravnavi.

To pomeni, da občina trenutno čaka na odločitev upravne enote.

Kdaj se bodo lahko prebivalci priključili?

Na občini pojasnjujejo, da bo priključitev objektov mogoča šele po pridobitvi uporabnega dovoljenja za javno kanalizacijo.

Po tem bo Mestna občina Ljubljana izdala odločbe o odmeri komunalnega prispevka, JP Voka Snaga pa bo lastnike objektov pozvala k obvezni priključitvi na novo kanalizacijsko omrežje.

Pred priključitvijo bodo morali lastniki med drugim pridobiti soglasje za priključitev, predložiti projekt hišnega priključka, dokazilo o plačanem komunalnem prispevku in dokazilo o legalnosti objekta, če bo priključek potekal po zemljiščih drugih lastnikov, pa tudi njihovo soglasje. 

Šele po izpolnitvi vseh pogojev in izvedbi hišnega priključka bo priklop na novo omrežje mogoč.

Za prebivalce Kašlja to pomeni, da kljub že davno zaključeni gradnji kanalizacijskega omrežja na njegovo uporabo še vedno čakajo. Tokrat je sicer prišlo do pomembnega premika, saj sta vlogi za uporabno dovoljenje končno vloženi, a dokler postopek na upravni enoti ne bo zaključen, priključitev še ne bo mogoča.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura