Nobena skrivnost ni, da si Mestna občina Ljubljana z županom Zoranom Jankovićem na čelu želi sežigalnice v slovenski prestolnici. Kot kaže, jo bo dobila že v naslednjih štirih letih.
Na mestni občini poudarjajo, da bodo s sežigalnico 70-odstotno energetsko samooskrbni, položnice za uporabnike toplovoda pa nižje.
Za mnenje smo povprašali tudi bralke in bralce. Rezultati kažejo, da v 60 odstotkih postavitvi sežigalnici v Ljubljani nasprotujete, v 36 odstotkih pa podpirate. Preostanek je ostal neopredeljen.
Energijska izraba odpadkov
Opozorili smo tudi na napoved 11. srečanja o kemijski varnosti s podnaslovom: zdravstvena tveganja zaradi onesnaženja zraka in vode, ki jih povzročajo gospodarske javne službe in promet. Dogodek, ki se bo v ljubljanskem BTC-ju odvil 22. novembra, so naznanili v Centru za klinično toksikologijo in farmakologijo Univerzitetnega kliničnega centra Ljubljana.
Kjer postavitvi sežigalnice v Ljubljani nasprotujejo.
Eno od predavanj ima naslov Zdravniki nasprotujemo postavitvi sežigalnice v Ljubljani. O tem bo predaval dr. Miran Brvar z omenjenega centra.
Vsebine, vezane na njihove projekte
Za komentar v zvezi z omenjenim dogodkom smo se obrnili na Mestno občino Ljubljana.
Kot so nam povedali, so bili o dogodku obveščeni po elektronski pošti.
»Nekatere predavatelje poznamo, vseh ne.
K sodelovanju - v smislu sodelovanja pri pripravi vsebin letošnjega programa - nismo bili povabljeni,« so dodali.
So pa izpostavili, da bodo na srečanju vsebine, vezane na njihove razvojne projekte, denimo še predavanje z naslovom Določanje vzročne povezave med okoljsko izpostavljenostjo in razvojem bolezni ob sežiganju odpadkov.