Zbrali smo nekaj predlogov, kam se lahko odpravite ta konec tedna.
Torej, kam ta konec tedna?
V petek, 15. avgusta, bodo ob 20.30 na Gornjem trgu nastopili Lana Petrovič & Ben Fitzpatrick kvartet, mednarodni jazz ansambel iz Slovenije, Italije, Irske in Nemčije.
Ob 21. uri bo v Gala Hali Ghetto babes - nova serialka z ghettotek muziko, kul bejbami in 90s estetiko, ki prinaša svežo, seksi in badass energijo.
Prav tako ob 21. uri bo v Poletnem gledališču Studenec na sporedu Črna žena, zgodba o ciganski princesi z nenavadno pravilnimi potezami.
Radio in renesansa v soboto
V soboto, 16. avgusta, bo ob 20. uri v Hostlu Celica Radijski arest: Globaluna - oddaja Radia Študent v živo z vrta, ki vsako tretjo soboto predstavlja godbene tradicije različnih dežel.
Prav tako ob 20. uri bo na Pritličju začela Selekcija #4: Gliste / Muzikačaka - zadnja letošnja Selekcija v enajsti sezoni serije koncertov na prostem pred Pritličjem.
V Cerkvi sv. Petra v Radovljici bo ob 20. uri 43. Festival Radovljica 2025 s koncertom Kakor puščice v junakovi roki - prva sodobna izvedba parodične maše Johannesa Florija, ki se je ohranila le v Sloveniji.
Fotografija in film v nedeljo
V nedeljo, 17. avgusta, bo ob 16.30 v Galeriji Jakopič javno vodstvo po antologijski fotografski razstavi Paola Pellegrina, italijanskega fotoreporterja in člana priznane agencije Magnum.
Ob 17. uri bo v Kinodvoru film Lars je LOL - ganljiv in topel film o prijateljstvu med Amando in njenim novim sošolcem Larsom, ki je drugačen od ostalih.
Prav tako ob 17. uri bo v Parku Tivoli Veganski piknik Vegafest 2025 na jasi pod otroškim igriščem, ki bo potekal do 20. ure.
Ob 19. uri bo v Kinodvoru na sporedu Seme svetega figovca - napeti politični triler Mohammada Rasoulofa, ki so ga morali snemati skrivaj, kjer družina postane mikrokozmos sodobnega Irana.
Za drugo aktualno dogajanje spremljajte rubriko 'Dogodki v Ljubljani' na spletnem portalu Ljubljanainfo.