Tinkara Kovač je sprožila pobudo, da bi se ena koprskih ulic preimenovala v čast legendarne zasedbe Kameleoni. »Prav te dni je gospa Ugrin, mama basista Kameleonov, Jadrana Ugrina, praznovala 90 let in celotna ulica v kateri živi, je bila okrašena. Nekdo je navrgel idejo, da v sklopu občinskega projekta predlagam-odločam vložimo predlog za spremembo imena manjše ulice v centru v ulico Kameleonov, ki so bili prvi rock 'n' roll bend na Obali.« Gre za projekt, ko lahko občani vložijo svoje predloge za občinske projekte, ki nato gredo v glasovanje in se v primeru potrditve izvedejo v prihodnjih 12 mesecih. Tinkara se je projekta lotila skupaj z mamo in njenim partnerjem, glasovanje bo preko občinske strani potekalo med 14. in 21. septembrom. Če bo predlog sprejet, se pričakuje sprememba imena enkrat spomladi prihodnje leto.
V Kopru so meščani med 22. junijem in 22. julijem oddali 322 predlogov.
Tinkara upa, da bodo zgledu sledili še kje v Sloveniji. »Naredili bi splošen emblem z rdečo nitjo, ki bi bila začetek nove ideje, ki bi se lahko udejanjala marsikje. V Novi Gorici bi lahko dobili ulico Iztoka Mlakarja, v Beltincih Vlada Kreslina in tako naprej.«
Kdo so bili Kameleoni?
Skupina širih gimnazijcev iz Kopra je skupino ustanovila leta 1965 navdihnjena z zvokom Beatlov, ki so takrat obnoreli svet. Iz začetnega amaterskega entuzijazma so v nekaj mesecev prešli do faze profesionalnega benda. V studiu so se trudili zveneti kot njihovi vzorniki, na koncertih so navduševali z energijo, ki je občinstvo prej ni poznalo. Kot popolni neznanci so 1966 zmagali na zagrebškem Festivalu VIS (vokalno instrumentalnih skupin) in v dveh letih naredili impresivno kariero na področju bivše Jugoslavije, avtorske skladbe so pisali v slovenščini, srbohrvaščini in angleščini, vrhunec popularnosti pa je kulumiral z nastopom v ljubljanski Hali Tivoli.
V nekem trenutku se jim je odpirala celo evropska kariera, ko je založba RCA kazala interes za izdajo albuma, a so se zaradi obveznega služenja vojaškega roka 1968 razšli in v prihodnjih letih le občasno zbrali za kakšen nastop.
Za časa aktivnega delovanja so izdali tri male plošče, dolgometražna albuma pa sta izšla šele v času sporadičnih zbiranj: Kameleoni je izšel 1981, Za vse generacije pa 1995. Oba sta naletela na dokaj mlačen odziv. Obsežen nabor posnetkov iz zlate ere šestdesetih tako najdete na kompilaciji Kameleoni 66-67, izdani leta 1994.
Med osmimi menjajočimi člani benda so pozneje najuspešnejše kariere zgradili Danilo Kocijančič, Tulio Furlanič in Ivo Mojzer.