Slika je simbolična.
Ljubljanainfo
Pet, 2.5.2025 14:00
Da bo uporaba električnih skirojev čim bolj varna.

V lepem in toplem vremenu vse bolj posegamo po električnih skirojih, saj so hitri in priročni za premagovanje krajših razdalj, vendar pa je vožnja z njimi lahko tudi nevarna.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

A četudi se morda v praksi tako ne zdi, veljajo za uporabo električnih skirojev določena pravila. Denimo, da je najvišja dovoljena hitrost električnih skirojev 25 kilometrov na uro, a da je treba na površinah za pešce in kolesarje hitrost prilagoditi hitrosti pešcev.

Najpogostejša vzroka za nastanek prometnih nesreč sta namreč ravno neprilagojena hitrost in neupoštevanje pravil o prednosti.

V Zdravilišču Radenci vas pričakajo blagodejni mineralni mehurčki, ujeti v edinstveni mineralni wellness, ki razvaja že več kot 140 let.

Električni skiroji se pri večjih hitrostih težko pravočasno ustavijo, za ostale udeležence v prometu pa so nevarni tudi, ker jih ti zaradi njihove hitrosti, tihe vožnje in ozke silhuete težje zaznajo.

Ob tem velja imeti v mislih tudi, da:

  • uporaba slušalk na skiroju ni dovoljena;
  • do starosti 11 let uporaba električnega skiroja ni dovoljena;
  • od 12–14 let starosti je uporaba dovoljena, a mora imeti otrok opravljen kolesarski izpit in pri sebi kolesarsko izkaznico, obvezna uporaba čelade;
  • do 18. leta starosti je čelada obvezna;
  • ob slabi vidljivosti in ponoči morate imeti vklopljeno sprednjo belo luč, zadnjo rdečo pozicijsko luč ter viden zadnji rdeč odsevnik in rumene ali oranžne bočne odsevnike.

Starejše novice