Na shodu je nekdanji predsednik združil politični nastop z glasbeno zabavo. Ko sta dva udeleženca omedlela zaradi vročine v zaprtem prostoru, je Donald Trump zahteval, da vklopijo klimatsko napravo, a guvernerka Južne Dakote, Kristi Noem, se je pošalila, da si tega v trenutnem gospodarstvu zaradi visoke inflacije verjetno ne morejo privoščiti, poroča The Guardian.
Trump ni želel razpravljati o gospodarskih temah, zato je preusmeril pozornost na glasbo.
Trump je udeležence nagovoril in predlagal, da namesto političnega govora poslušajo glasbo. Predvajali so devet pesmi, med njimi 'It's A Man's Man's Man's World' Jamesa Browna, 'YMCA' skupine Village People, 'Nothing Compares 2U' Sinead O'Connor in 'Ave Maria' v izvedbi Luciana Pavarottija.
Trump je med glasbo stal na odru in se več kot pol ure zibal ob ritmih, kar je množica sprejela z navdušenjem. Guvernerka mu je pri tem celo sledila v plesnih gibih.
Trump je nato šaljivo komentiral dogajanje, pohvalil glasbeno izbiro in izjavil, da sta omedlela udeleženca »domoljuba«, ki sta prispevala k glasbenemu odmoru.
Medtem je Kamala Harris, podpredsednica ZDA in demokratska kandidatka, na družbenih omrežjih izrazila zaskrbljenost glede Trumpovega vedenja.
Ob videoposnetku njegovega nastopa je zapisala, da »upa, da je z njim vse v redu,« kar so številni razlagali kot skrb za njegovo duševno stanje.
Medtem ko so številni opozicijski kritiki dogodek označili za »bizaren celo za Trumpove standarde«, so nekateri opazili, da je Trumpu uspelo ustvariti dobro vzdušje, saj so udeleženci vztrajno ploskali, peli in vzklikali, navaja The Guardian.
Nekateri glasbeniki se z uporabo svojih pesmi na shodih ne strinjajo
Nekateri glasbeniki, katerih pesmi so bile uporabljene na Trumpovih shodih, pa so izrazili svoje nezadovoljstvo. Rufus Wainwright, katerega priredba Leonard Cohenove pesmi 'Hallelujah' je bila predvajana na shodu, je ostro obsodil uporabo svoje pesmi.
Na Instagramu je zapisal, da je bil »ogorčen« in da je uporaba te pesmi na Trumpovem shodu vrhunec bogokletja.
Tudi drugi znani glasbeniki, kot so Celine Dion, Abba, Neil Young in Bruce Springsteen, so se v preteklosti pravno zoperstavili uporabi svojih pesmi na Trumpovih shodih, vendar Trump kljub temu še naprej predvaja nekatere njihove skladbe na svojih dogodkih.