Močno pijan skiroist trčil v peško na Dunajski cesti

| v Kronika

Voznik električnega skiroja z 0,79 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka je povzročil nesrečo, policija vodi prekrškovni postopek.

Včeraj, nekaj po 19. uri, je na Dunajski cesti v Ljubljani prišlo do prometne nesreče, v kateri sta bila udeležena voznik električnega skiroja in peška

Po podatkih Policijske uprave Ljubljana je nesrečo povzročil voznik skiroja, ki je vozil pod vplivom alkohola in z neprilagojeno hitrostjo.

Policisti so mu na kraju opravili preizkus alkoholiziranosti, ki je pokazal kar 0,79 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, kar močno presega dovoljene meje. 

Zaradi opitosti in neprilagojene vožnje je izgubil nadzor nad skirojem ter trčil v peško.

V nesreči se je voznik električnega skiroja lažje telesno poškodoval, medtem ko peška po trenutnih podatkih ni utrpela hujših poškodb. Policisti še vodijo prekrškovni postopek, zoper voznika pa bodo zaradi ugotovljenih kršitev ustrezno ukrepali.

Policija ob tem znova opozarja na nujnost odgovorne in varne udeležbe v prometu, še posebej pri vožnji z električnimi skiroji, ki zaradi majhne stabilnosti in hitrosti zahtevajo dodatno previdnost.

Preberite še

Komentarji

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura