Po medijih kroži fotografija, kako so se na osrednji ljubljanski tržnici dobili trije pomembni akterji v slovenskem političnem prostoru.
Župan Ljubljane Zoran Janković je bil kar dvakrat v zadnjih dveh dneh, v soboto in v ponedeljek opažen v eminentni družbi.
Radovedni novinarski objektivi so ga namreč ujeli med druženjem na osrednji ljubljanski tržnici, pod znamenitimi Plečnikovi arkadami, kjer je sedel v družbi aktualnega premierja Roberta Goloba in nekdanjega predsednika Republike Slovenije Milana Kučana.
Ta fotografija je zaokrožila po spletu in dvignila precej prahu.
A župan se na provokacije ne ozira, na vprašanje, ali je bil res v družbi Goloba in Kučana kar dvakrat v zadnjih dneh, je odgovoril: »Oboje drži, oba sta prijatelja. Dobili smo se pod arkadami na tržnici v soboto in v ponedeljek.«
Na vprašanje, ali je običajno, da se tolikokrat dobi s svojimi prijatelji ali to pomeni, da kaj snujejo, je z nasmehom odgovoril:
»To je običajna frekvenca dobivanja, smo prijatelji. S kom se družim pa se sam odločam.«
Na vztrajanje, ali takšna srečevanja vendar nosijo kakšno sporočilo, pa:
»Sporočilo je, da uživamo v najlepšem mestu na svetu. Na Plečnikovi tržnici, v soboto, vpričo več tisoč ljudi. Veselim se, da bo tržnica bo šla v prenovo,« je še dejal.
Glede sodnih procesov in tvita Janeza Janše
Zanikal je, da bi mu Kučan povedal, da bo obsojen na prvi stopnji.
»Kar se tiče sanj Janeza Janše: napovedal je, da bo on obsojen na 1. stopnji in jaz tudi.
Tako sem jaz njegov zapis razumel.
Dejstvo pa je, da če bi šli na spletno stran Zoran Janković, bi ugotovili, da sem imel osem procesov, sedem zaključenih, šest pravnomočnih. Imam še eno odprto zadevo. Ni možnosti, da bi bil obsojen na 1. stopnji še letos,« je bil njegov komentar na zapis prvaka SDS Janeza Janše glede 'scenarija', ki ga je Janša delil na omrežju X.