Stanovalci Mladinske ulice v Četrtni skupnosti Rožnik že več let opozarjajo na težko prevozno makadamsko cesto in pričakujejo ureditev kanalizacije. Mestna občina Ljubljana napoveduje, da bodo dela zaključena do leta 2029.
Stanovalci približno 500 metrov dolge Mladinske ulice so na Mestno občino Ljubljana naslovili pobudo za čimprejšnjo ureditev ceste. Kot navajajo, je makadamska podlaga težko prevozna, zato jo pogosto urejajo kar sami.
Ob tem so občino vprašali tudi, kdaj bo na območju zagotovljena javna kanalizacija. Po njihovih besedah je bilo sprva rečeno, da bo priklop mogoč že leta 2026. Predlagajo, da bi se po ureditvi kanalizacije cesta tudi asfaltirala.
Projekt del širšega sklopa aglomeracij
Odgovor je pripravil Odsek za pobude meščanov, v njem pa so posredovali pojasnilo župana Mestne občine Ljubljana Zorana Jankovića.
»Obveščamo vas, da območje Mladinske ulice spada v projekt 4. sklop aglomeracij. Trenutno na tem območju potekajo aktivnosti projektiranja, v nadaljevanju pa bodo potekali postopki za pridobitev morebitno potrebnih zemljišč za izvedbo del ter ostali postopki za pridobitev gradbenega dovoljenja.«
Po njegovih besedah načrtujejo izvedbo del oziroma dograditev javne kanalizacije do leta 2029.
Asfaltiranje po zaključku del
Na mestni občini zagotavljajo, da bodo po zaključku predvidenih del cestišče in ostala prometna infrastruktura ustrezno obnovljeni in dokončno urejeni oziroma asfaltirani.
Do takrat bodo o trenutnem stanju makadamske ceste obvestili pristojnega izvajalca, ki bo preveril razmere na terenu in po potrebi izvedel nujne sanacijske ukrepe.