Po pričevanju občana v središču mesta vsako jutro ob podobni uri prihaja do onesnaževanja ulice, hkrati pa se tam zbira veliko število lačnih golobov.
»Na Gornjem trgu vsako jutro med 6.10 in 6.20 gospa hrani golobe. Koruzo in ostalo hrano v veliki količini strese točno pred pitnik, ki stoji ob šoli Janeza Levca,« je zapisal.
Stanovalci so gospo po pričevanju občana že večkrat opozorili, da je to početje prepovedano, a še vedno vztraja pri svojem.
»Prosimo vas, da jo pri hranjenju prestreže redar oz. inšpektor in ji napiše globo. Z lepo besedo žal ne gre, morda bo razumela eno ali več denarni kazni. Golobov je mnogo več kot pred leti in posledično umazanije,« je še dodal občan.
Pokličite policijo
Morda vas bo presenetil odgovor, ki ga je na to temo podalo mestno redarstvo.
Na podlagi pričevanja občana so na teren poslali inšpektorje, ki so opravljali poostrene nadzore na omenjeni lokaciji. Ker pa je kršitelje zelo težko odkriti na kraju ravno ob hranjenju živali, so predlagali, da naj občani naslednjič ob prihodu te osebe pokličejo kar policijo na nujno številko 113.
Policisti bodo vzeli podatke kršiteljice ter inšpektoratu posredovali predlog za uvedbo postopka o prekršku, so pojasnili.
Globa 100 evrov
Hranjenje živali je (z redkimi izjemami) v Ljubljani prepovedano od leta 2015. Sprememba odloka, ki je naložila tudi globo v višini 100 evrov, je tedaj povzročila nemalo razburjenja.
A Mestne občine Ljubljana pritožb ni upoštevala, odlok so omilili le toliko, da je hranjenje vendarle dovoljeno na nekaterih mestih, in sicer v parku Tivoli. Tam se smejo hraniti ptice in veverice.
Za to spremembo v odloku so se odločili zato, ker v parku Tivoli ptice in veverice nekaterim ljudem jedo iz rok že vrsto let. »Živali se niso pretirano razmnožile, saj gre za stik med določenimi ljudmi in določenimi osebki ptic in veveric, ki so izgubile strah pred ljudmi. Poleg tega so v parku Tivoli že mnogo let krmilnice, kjer se pozimi krmijo ptice. Zato smo v odloku park Tivoli pustili kot izjemo,« so tedaj pojasnili na mestni občini.
Nobenih hišk ni bilo, kot je to v tujini, da se pobirajo jajca in nadomeščajo z umetnimi. Če to lahko povsod po Evropi uspešno rešujejo z umetnimi valilnicami (edino tako se nadzorovano zmanjša število, da se zaposli koga, ki bo to počel ). Ubijanje je barbarstvo. Golobi so in bodo. Tudi ostale živali so in bodo. S špicami, na katerih se ujamejo in umirajo v mukah, ste naredili najslabše kar ste lahko. Malo preberite zgodovino o njih in zakaj so v mestih vsepovsod po svetu. Sožitje je to in narava je ustvarila živali kot nas. Ta svet si delimo. In ni naš. Tudi, ko nas več ne bo, bodo golobi se tu. Mislim, da je potrebno vse ostale zadeve prej reševat, kot se spravljat na uboge zivali.