Nekateri prebivalci stare Ljubljane so vse bolj zaskrbljeni zaradi vse večjega hrupa in dogajanja ob Ljubljanici, predvsem na Cankarjevem nabrežju.
Glasni DJ-ji, ulični glasbeniki in preglasna glasba iz lokalov pogosto preglasijo celo koncerte na Kongresnem trgu, kjer v sklopu Festivala Ljubljana poteka kulturni program.
»Stara Ljubljana izgublja svojo dušo in postaja raj za problematične turiste. V lokalih odmeva balkanska glasba, ki ruši kulturno vzdušje starega mestnega jedra,« opozarja ena izmed stanovalk, ki je na Mestno občino Ljubljana naslovila prošnjo za ukrepanje.
Dodatne časovne omejitve
Na občini odgovarjajo, da pri izdaji dovoljenj za čezmerno obremenitev okolja s hrupom dosledno upoštevajo predpise. Uredba o načinu uporabe zvočnih naprav, sprejeta na podlagi Zakona o varstvu okolja, določa višje dopustne ravni hrupa za občasne javne prireditve, saj te ne potekajo vsak dan.
Kljub temu se na občini zavedajo, da tovrstne prireditve lahko povzročajo nevšečnosti za prebivalce in napovedujejo razmislek o dodatnih časovnih omejitvah prireditev med tednom.
Ob tem pojasnjujejo, da je za nadzor nad spoštovanjem dovoljenih ravni hrupa na javnih prireditvah pristojen občinski inšpektorat, za nadzor nad hrupom iz lokalov pa Inšpektorat Republike Slovenije za okolje.
Če kršitve posegajo v javni red in mir, lahko ukrepa tudi policija.
Komentarji (13)
Pomagalo bo samo sprememba župana in njegove ekipe.....15 let načrtne balkanizacije, da se župan počuti kot doma
Volite SDS.
Strinjam se s prebivalko stare Ljubljane. Lokali nimajo meje, kot da so koncerti balkanske glasbe sredi mesta. Ne moreš nevtralno uživati mesta in tej Balkanijadi sredi glavnega mesta Slovenije je treba že enkrat narediti konec. Vzeli so si ti pravico , ker jim ljubljanska oblast to dovoli. Ni za Ljubljančane , ne za normalne turiste, ki so prišli uživat utrip mesta.
Moji prijatli so vseh ver in nacionalnosti, večkrat sem bil z njimi tud na kakšni balkan fešti ampak ko sva decembra s prijatlom kateri ima starše iz Bosne bila v centru pa sva bila oba šokirana. Skor v vsakem lokalu ob Ljubljanci balkan muska, vmes se sprehajajo trubači.. Me je prijatelj vprašal kje je pa kej slovenske muske in da se počuti k v Banja Luki.
Zmago Jelinčič je 1991 rekel: Slovenija Slovencem.
Kmalu ne bo več problem balkan glasba, ampak azijska, afriška.
Naj ne razmišljajo ba občini predolgo, da se ne bomo še zadnji stanovalci starega mestnega jedra prej odselili, saj je stanje nevzdržno.
Ja,ne samo žalostno,to je svinjarija.Čez nekaj let bomo izginili,kot milni mehurčki.
Osrednja proslava postaja vse bolj privatna zabava (izživljanje) politične mularije!!😂🙏🇸🇮
Moj sosed balkanc policiji prijavi vsako leto zabavo in potem policija ne ukrepa.V dvostanovanjski hisi se v njegovem stanovanju nad mojim zbere cca 30 oseb in potem se derejo njihove pesmi v tekmi kdo bo koga preglasil.Policija ne ukrepa,ker je dogodek prijavljen ti pa se moras za cas njihovega dretja izselit,ce hoces imeti mir.Tud alkoteste jim ne porinejo v glavo,ko se vlecejo domov!
Bravo Slovenija do kdaj se?
Verjamem, da jih je velik volil trenutnega šerifa!
Ko pa Balkanci pridejo delat za vas Slovence potem je vse v redu.Vaši Slovenci bežijo iz Slovenije zaradi slabih plač,vi se pa pritužujete na balkance.Fuj sramota.
Ajde Edisa ne palamudi, saj ne delajo zastonj. Pejt raje naredi sirov burek da se malo pomiriš.
A prebivalce centra mesta moti balkanska ali preglasna muzika. To je velika razlika a če bi bila Ameriška oz. Angleška bi bilo pa vredu. Nas Slovence itak vse moti svojim otrokom dajemo tuja imena,privatniki dajejo svojim podjetjem tuja imena,kupujemo tuje aparate in hodimo drugam na morje ,prodajamo podjetja tujcem ampak balkanska muzika nas pa moti pa saj to ni res. Lp