20. aprila se je v okviru spomladanske čistilne akcije Za lepšo Ljubljano, ki tradicionalno poteka od 22. marca do 22. aprila, odvilo tudi čiščenje Ljubljanice, ki so jo prečesavali od Špice pa do Plečnikovih zapornic.
Pri čiščenju so sodelovali potapljači, člani Društva za podvodne aktivnosti Vivera in drugih društev Slovenske potapljaške zveze, ter ribiči, gasilci, čolnarji, reševalci in drugi, ki skrbijo za čisto Ljubljano in Ljubljanico.
Kljub temu, da se je v 33 letih količina odpadkov znižala za 75 odstotkov, iz Ljubljanice še vedno vsako leto dvignejo skoraj tono odpadkov.
Preglasni?
Odpadke so zbirali na Čevljarskem mostu, kjer je med 10. in 14. uro potekal kulturni program. Nekatere bližnje stanovalce je zmotila glasnost, ki so to Mestni občini Ljubljana dali vedeti, češ da je to zrelo za ovadbo.
Na Mestni občini Ljubljana pojasnjujejo, da je ozaveščanje bolj učinkovito s pomočjo ozvočenja.
»Šlo je za nekajurni dogodek z dobrim namenom oziroma ciljem, zato si želimo, da bi imeli tudi okoliški stanovalci in obiskovalci mesta več razumevanja za tovrstne prireditve, četudi to pomeni kratkotrajno povečano obremenitev okolja s hrupom, saj z njimi dolgoročno prispevamo k čistejšemu okolju in posledično k boljši kakovosti življenja,« so še pojasnili.
Komentarji (3)
Pa sej je to Ljubljana, največ sranja od ljudi srečaš prav v Ljubljani. Ljudje so brez kulture in obnašanja in še več sranja prihaja v našo državo.
Torej ti stanovalci bi občini ljubljan ovadili društva ki so čistilec teko na pobudo občine ljublana? Ali kaj? Ni čudno da jev sloveniji toliko sodnih primerov da stvari zastarajo
Okoliški stanovalci so znani po tem, da vsiljujejo svoje mnenje in zahteve glede hrupa/glasbe na neprimeren način. Doživeli smo že grožnje, klicanje policije, metanje predmetov iz oken, itd. Tokratna njihova akcija tako žal ni nič novega. Njihova pravica do miru v središču glavnega mesta namreč prevlada nad vsemi drugimi. Pove veliko o kulturi sobivanja.