Tako je bila prodano največ vredno premoženje iz stečajne mase jeseni 2019 propadlega letalskega prevoznika.
Na drugo zbiranje ponudb za nakup Adrijine upravne stavbe oziroma stavbne pravice za njeno uporabo, saj je zemljišče ob brniškem letališču v lasti države, sta prispeli dve ponudbi. Najvišja ponudba je znašala 4,25 milijona evrov.
To je za 150.000 evrov več od ocenjene tržne vrednosti in tudi od izhodišče cene iz prvega zbiranja ponudb, ki je potekalo lani in ni bilo uspešno. Izhodiščna cena na drugem razpisu je znašala 3,7 milijona evrov, zbiranje ponudb pa je potekalo od marca pa do 13. junija.
Pogodba že podpisana
Pustatičnik je za STA povedal, da je pogodbo s kupcem že podpisal. Prvi dan tega meseca je sklep o soglasju k sklenitvi prodajne pogodbe za ceno v višini 4,25 milijona evrov, povišano za 22-odstotni davek na dodano vrednost in morebitne druge dajatve, izdalo tudi kranjsko okrožno sodišče.
V sklepu sodišča kupec stavbne pravice ni zapisan. Kot je pojasnil Pustatičnik, ta prihaja iz Slovenije, vendar vsaj za zdaj ne želi biti imenovan, zato tudi sam njegovega imena ni razkril. Bo pa po plačilu kupnine razviden iz vpisa v zemljiško knjigo.
Adrijina poslovna stavba na Brniku je bila zgrajena leta 2009 in ima štiri etaže ter 4473 kvadratnih metrov neto površin. V njej so pisarne, učilnice in skladišče, ob stavbi so tudi parkirišča.
Zemljišče je v lasti države, s katero je Adria leta 2008 za letno nadomestilo v višini okoli 50.000 evrov sklenila stavbno pravico za 30 let z možnostjo podaljšanja na največ 90 let.
S prodajo upravne stavbe je unovčena glavnina stečajne mase nekdanjega slovenskega nacionalnega prevoznika, vendar pa stečajni postopek še ni blizu konca.
Poleg prodaje še nekatere opreme in rezervnih delov, je treba namreč prodati tudi še vrsto terjatev, ki jih je imela Adria do različnih družb po svetu. Nekatere so, kot je povedal Pustatičnik, že uspeli izterjati, veliko zadev pa je še odprtih in v različnih sodnih postopkih.