VIDEO: Kepica sladoleda v središču Ljubljane: Za artisan sladoled skoraj štiri evre!

| v Scena

Tiktokerka razkrila cene in količine.

Ksenia_in_Slovenia, ustvarjalka vsebin na TikToku, se je v eni izmed svojih zadnjih objav posvetila vprašanju, ki zadeva skoraj vsakega sprehajalca po Ljubljani v poletnih mesecih: 

Koliko stane kepica sladoleda v centru mesta – in koliko ga za to ceno dejansko dobiš?

Obiskala je več priljubljenih sladoledarn in rezultate pregledno predstavila z jasno prikazano količino sladoleda in ceno.

Gre večinoma za tako imenovani artisan ice cream, torej obrtniški sladoled, ki ga odlikuje svežina, uporaba kakovostnih sestavin in pogosto tudi nekoliko višja cena kot pri industrijskih ponudnikih.

Kje je bila in kaj je dobila?

V Romantiki je za kepico plačala 3,50 evra, v YAUYI 3,10 evra, v DiMatteu 3 evre, v Čokoladnici 3,70 evra, v Fetiche 3,30 evra, v Vigu 2,90 evra, v Cacau pa 3,10 evra.

Ksenia v videu prikaže tudi dejansko količino sladoleda, ki jo je prejela, pri čemer je razvidno, da se velikost kepic razlikuje, prav tako pa je širok tudi cenovni razpon. 

Najcenejši artisan sladoled pride 2,90 evra, najdražji pa skoraj 4 evre.

Preberite še

Komentarji

Garažer

V Cresu sladoled mango 2,2€.
Partisan jejte v Lj.
V Pairizu Carte dior 4-5€.
Bedno vse skupaj

Nina45

🤣🤣🤣🤣 cene itak čisti absurd. V IT vemo da so mojstri gellata pa je kepca 2€ v povprečju...pri nas je pač tako da lokale najemajo ljudje tipa Tošič in potem se dogaja, da daš npr za košček losos-a (katerega seveda nabavijo v hoferju) ter za malo redkvice in mlade špinače 27 eur, seveda naše tiktok "zvezde" neizmerno uživajo v bowlah in parih grižljajih🤣🤣

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura