FOTO: Bobo
Profile picture for user Nika Vajnhandl Nika Vajnhandl
Ustvarjeno dne
Čet, 22.4.2021 12:09
Dolgoletnega direktorja Zdravstvenega doma Ljubljana Rudija Dolšaka, je aprila zamenjala Antonija Poplas Susič.

Dolgoletnega direktorja Zdravstvenega doma Ljubljana Rudija Dolšaka, je aprila zamenjala Antonija Poplas Susič. Z njo smo izvedli intervju in jo povprašali po ciljih in načrtih za delovanje Zdravstvenega doma Ljubljana.

Nova direktorica Zdravstvenega doma Ljubljana Antonija Poplas Susič, je po srcu in poklicu družinska zdravnica. Želi si, da Zdravstveni dom Ljubljana še naprej napreduje kot razvojna institucija ter pri tem ostaja zvest svojemu poslanstvu, oskrbi pacientov na kakovosten in časovno najbolj optimalen način.

Kako bi se na kratko opisala?

»Dosledna in redoljubna, pomembni so mi cilji, ki jih dosežemo zadovoljni zaposleni. Nekateri me opisujejo tudi kot izjemno vztrajno in prizemljeno osebo, ki verjame, da se za vsako stvar lahko najde rešitev. Z delom je prepleteno celo moje življenje, zato delovnik ne traja osem ur, a to me ne obremenjuje. Vedno najdem čas tudi za svojo družino ter fizično aktivnost, ki me sprosti.«

Koliko časa ste sicer že del kolektiva Zdravstveni dom Ljubljana?

»Del kolektiva Zdravstvenega doma Ljubljana sem že več kot tri desetletja. Leta 1989 sem se zaposlila kot zdravnica splošne medicine v enoti Šiška, od tam pa me je pot vodila skozi različna delovna mesta v Šiški, na SNMP in nato v Šentvidu, od vodje zdravstvenega varstva odraslih, do predstojnice enote Šentvid in kasneje Inštituta za razvoj in raziskave osnovnega zdravstva, strokovne direktorice in namestnice direktorja za razvoj zdravstvene dejavnosti.«

Kateri so vaši dosežki, na katere ste najbolj ponosni?

»Predvsem sem ponosna na to, da sem dosegla poklic, ki sem si ga želela od otroštva in da sem imela možnost narediti specializacijo na tem področju. Prav tako sem ponosna na raziskovalno delo in dosego doktorata znanosti. Veseli me, da sem imela možnost sodelovati v okviru različnih odločevalskih inštitucij, kar pomaga pri poznavanju zdravstvenega sistema. V zadovoljstvo mi je, da uživam v delu v ambulanti - to je nekaj, kar plemeniti moj delovnik. Seveda sem ponosna na eno najbolj prestižnih nagrad »Evropska zdravnica leta« s strani evropskih kolegov iz strokovnega združenja zdravnikov družinske medicine (Wonca), kjer so prepoznali moje dosežke na področju družinske medicine, timskega dela, edukacije in raziskovalnega dela ter vpeljevanja novosti.«

Katere izboljšave načrtujete v ZD Ljubljana?

»Potrebujemo predvsem nadgradnje v vsebinskih in organizacijskih konceptih, v vitkosti in novih metodah pristopov do pacientov. Slovenski prostor osnovnega zdravstva želimo povezovati in sodelovati z drugimi domovi ter posamezniki. Spoznavati želimo razmere in okoliščine v drugih domovih, izmenjati stališča, združiti moči in gledati korak naprej. Obenem pa naše izkušnje iz ambulant prenesti tudi v akademsko okolje in obratno ter se povezovati z vsemi drugimi institucijami na področju zdravstva. Marsikaj od tega že počnemo, si pa želimo tega v prihodnje še več. 

Ljubljani želimo dati zdravstveno oskrbo, ki je multidisciplinarna in integrirana, usmerjena v skupnost in posameznika ter da bo le-ta izvedljiva tudi v primeru nadaljnjega pomanjkanja zdravnikov.«

Komentarji (0)

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.

Kateri veliki ptič je najbolj značilen za Prekmurje?

Starejše novice