Znani politiki, sportniki in umetniki so leta 2011 prišli prosit ljubljanskega zupana Zorana Jankovica naj kandidira na predčasnih parlamentarnih volitvah, med njimi tudi Zoran Predin (foto: Bobo).
Ljubljanainfo
Tor, 15.4.2025 18:00
Na današnji tiskovni konferenci je tekla beseda tudi o štajerskem glasbeniku Zoranu Predinu, ki želi, da bi ljubljanskemu županu Zoranu Jankoviću vzeli ime.

»Moj soimenjak Zoran Predin je imel pripombo, da ga sramotim, ker imava isto ime in da bo začel pobudo, da mi vzamejo ime,« je danes povedal Zoran Janković kot zadnjo stvar na tiskovni konferenci, kot je sam dejal, »še malo za hec.«

Namreč, Zoran Predin je v intervjuju za MMC izjavil:

»Vse te stvari me spremljajo še danes – tudi to, da sem podprl sedanjega ljubljanskega župana, da je premagal skrajnega desničarja, kar mu je tudi uspelo. 

Zdaj pa me ta isti župan sramoti s svojo podporo Vučiću, tako da resno razmišljam, da bi sprožil akcijo, da bi mu prepovedali uporabo imena Zoran. 

Vsem nam dela sramoto.«
 

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Zoran Predin na tekmi (foto: Bobo).

Janković je nadaljeval: »Za razliko od njega jaz zagovarjam mir, tudi na košarkarskih igriščih. Sicer pa ga rad poslušam.«

Janković je opomnil na škandal na tekmi Olimpije v Stožicah, ko je Zoran Predin zahrbtno udaril portugalskega sodnika, zgodilo se je pred 10 leti.

Ko so sodniki zapuščali parket ljubljanske dvorane, se je zgodilo nekaj, kar je za vedno zaznamovalo Zorana Predina.

Očitno povsem razjarjen zaradi dela, ki ga je na parketu opravila sodniška trojka, je namreč Predin izkoristil nepozornost redarjev, se prikradel sodnikom izza hrbta in enega izmed njih, povsem nepripravljenega boksnil v glavo. 

Dobil je 333 evrov kazni od policije zaradi kršenja javnega miru in reda. Predin se je opravičil, mnogi pa so se čudili, kako je Štajerec navija za ljubljanski klub Olimpija.

Janković z nasvetom

Ljubljanski župan pa tudi ima odgovor, kako s Predinom ne bi imela istega imena: »Jaz Zoranu Predinu svetujem lažjo pot: da gre sam na upravno enoto pa spremeni svoje ime. To je za hec,« je s širokim nasmeškom povedal župan.

V istem intervjuju Zoran Predin še pove, da je njegova javna podoba v Sloveniji je zelo označena in obarvana zaradi dnevnopolitičnih zamer. 

»Doživel sem kar nekaj medijskih gonj zaradi stvari, ki sem jih naredil ali so se mi zgodile. Večino sem si zakuhal sam, nekatere pa so bile igra slučajev. »

 

Starejše novice