Ljubljanainfo
Pet, 14.2.2025 11:00
To parkirno klet so vsi izkoriščali, zdaj to ne bo več mogoče. Uvedli so kontrolo.

V Centru Zalog, ki združuje trgovino Spar, Mestno knjižnica Ljubljana in več drugih prostorov za različne namene, ne bo več mogoče nepravično izrabljati parkirišča.

Domačini in dnevni migranti so si ga namreč po poročanju naših sogovornikov, ki že dolgo opozarjajo na ta problem, prisvojili in tam svoja vozila puščali cel dan ali več dni skupaj. 

Za avtomobile Sparovih kupcev, članov knjižnice in drugih obiskovalcev centra, je medtem zmanjkalo prostora.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

(Ne)želena sprememba

Kdor se zdaj odpravi v omenjen kompleks, bo na vhodni in izstopni točki parkirišča v podzemlju naletel na novost – dvižno zapornico. Ker je do nedavno ni bilo, ni bilo nemogoče regulirati, kdo in koliko časa tam parkira. 

Kot poročajo Založani, so parkirna mesta do zdaj zasedali stanovalci okoliških blokov, pogosto tudi dnevni migranti – tisti, ki se iz drugih krajev na delo vozijo v Ljubljano. 

Kot opisuje naš vir, so avte pustili v parkirni kleti, nato pa se z bližnje avtobusne postaje odpeljali do končnega cilja – svoje službe v jedru mesta.

»Parkirna mesta so ves čas zasedali brezobzirni stanovalci okoliških blokov, ki jih prometna ureditev na tem območju ne zanima. Tam so svoja vozila puščali cel dan, včasih tudi več dni skupaj. Nekateri so si klet s parkirišči za stranke centra predstavljali tudi kot prostor za hrambo, saj so v njem puščali svoja neregistrirana vozila, prikolice ...«  se je potožila gospa, ki smo jo pred Centrom Zalog povprašali o problematiki.

Izrazila je zadovoljstvo, da je po novem brezplačno parkiranje omejeno na največ tri ure, vsaka nadaljnja ura pa je plačljiva.

Nekateri občani so se v preteklosti večkrat obračali na občino – tudi prek občinske spletne strani za oddajo pobud meščanov, in jih prosili za ukrepanje.

(Ne)močni?

Mestna občina Ljubljana jim je odgovarjala, da zaradi obstoječe prometne signalizacije ukrepanje ni mogoče. Na tem območju ni bilo zagotovljenih dovoljenj za parkiranje, zato so bile možnosti za izvajanje nadzora omejene, so še pojasnili

Po mnenju občinskih oblasti bi bilo treba urediti prometno signalizacijo in izdati parkirna dovoljenja, da bi zagotovili pravičen dostop do parkirnih mest.

Tako prazno parkirišče je bilo do zdaj redko videti. Ob uvedbi dvižne zapornice, pa je tak prizor reden.

Dvižna zapornica, ki z branjem registrske označbe med 6. uro in 22.30 (za)beleži čas prihoda in odhoda na parkirišče, bo – hočeš nočeš – spremenila navade ljudi. Med 22.30 in 6. uro pa je parkiranje brezplačno.

Brezplačno parkiranje bo na voljo le še do treh ur, vsaka nadaljnja ura pa bo plačljiva, in sicer bo stala tri evre na uro

Ta ukrep bo omogočil boljše izkoriščanje parkirnih mest in zagotovil, da bodo obiskovalci, ki potrebujejo prostor za krajši čas, lahko enostavneje parkirali.

Komentarji (3)

ROMAN ATOMC (ni preverjeno)

Da.., pofukajte narod.., tako je treba!

Gaučo (ni preverjeno)

Tri ure je preveč. Trgovino in knjižnico lahko obdelaš v eni uri. Slovenjceljni bi pa vse zastonj.

Androgenina (ni preverjeno)

Zakaj so tolk časa to dopuščal? Kolk denarja bi lahko pravično pobral in namenil npr za čiščenje raznih umazanih predelov Lj!?

Starejše novice