Foto: Bobo
Ljubljanainfo
Tor, 14.1.2025 16:00
Peticija je očitno obrodila sadove.

Vodja Botaničnega vrta Univerze v Ljubljani, sicer znanstveni svetnik Biotehniške fakultete Jože Bavcon, že lep čas opozarja na neurejene razmere za delovanje najstarejše raziskovalne, pedagoške in izobraževalne ustanove z neprekinjenim delovanjem na istem mestu, ki deluje od leta 1810.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Leta 1974 je v vrt posegel prvi tir dolenjske železnice, sedaj vanj posega drugi tir te proge proti Ivančni Gorici. Odvzem dela zemljišča za načrtovano širitev železniške proge skušajo preprečiti s peticijo. 

Po načrtih naj bi namreč novi tir potekal po delu parka ob obstoječem tiru, tako da bi morali med drugim porušiti staro upravno stavbo, kjer je danes čajnica.

Peticijo je podpisalo 10.400 podpisnikov, iz botaničnega vrta pa so sporočili, da so zaradi tega pristojni dali vedeti, da bodo skušali drugi tir železnice umestiti izven vrta.

»Ali bo tako dejansko tudi realizirano, pa bo pokazala prihodnost,« so še sporočili iz botaničnega vrta.

Komentarji (1)

Gaučo (ni preverjeno)

Zakaj pa 2. tir? Kdo se bo pa vozil po njem? Saj je še obstoječi prazen.

Starejše novice