Vir: Pobude meščanov
Ljubljanainfo
Sre, 11.12.2024 11:00
Leta 2014 so za park porabili 207.000 evrov; leta 2016 876.000 in leta 2017 138.000 evrov.

Park Rakova jelša je zaživel pred desetimi leti, ko so odstranili 350 ton gradbenih in 23 ton azbestnih odpadkov. Območje so zatravili in zasadili drevesa; nasuli so pesek na pot, ki je tam bila že prej, in uredili pešpoti s sekanci.

Dve leti pozneje so uredili še del parka, ki je namenjen predvsem samooskrbi.

Leta 2017 sta sledila otroško igrišče ter brv čez Lahov graben. S tem se je projekt Parka Rakova jelša zaključil.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Ljubljane, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Očitno pa je, da kljub vloženemu delu park ostaja priljubljena točka tistih, ki se jim zdi primerno odlagati odpadke v naravo.

Nihče se ne sprehaja tam

Na naslov Mestne občine Ljubljana je namreč prišel očitek, da park propada in da je žalostno, da je vanj vložila toliko denarja, a da se tam zaradi smeti nihče ne sprehaja.

Novi odpadki naj bi se tam kopičili na dva tedna.

»Najdite rešitev za kolovoz od vrtičkov do novega mostu čez Ljubljanico, postavite zapornico na ključ, potopni stebrič ... Ogaben park je,« se še glasi del pobude.

Komentarji (5)

Maks (ni preverjeno)

Jankovica ne zanimajo zaključeni projekti, za njih je že pokasiral in ni več denarja

Rock8 (ni preverjeno)

Ve se kdo žvi tm...ekološko neosveščeni posamezniki med njimi

Gren (ni preverjeno)

KDAJ BO LJUBLJANA SPET SLOVENSKA ???

Plavi-mil (ni preverjeno)

Ljubljana izven centra je polna smeti, naj se sprehodi po Bežigradu, pa še bo nehala hvaliti.

Gaučo (ni preverjeno)

Najlepše mesto na svetu.

Starejše novice