Povedala je, da so že v ponedeljek začeli postavljati panelno ograjo, ki je namenjena zaščiti prebivalcev. Nacionalni laboratorij za zdravje, okolje in hrano bo pri deratizaciji uporabil parafinske vadbe z aktivno substanco, ki jih bodo postavili v deratizacijske bokse in odprtine, kjer so glodalci.
Park bo ograjen devet tednov, da ne bo nevarnosti za ljudi ali živali. Vse obiskovalce parka ter sprehajalce psov zato naprošajo, da se temu območju ne približujejo.
Deratizacija bo potekala v treh sklopih, ki si bodo sledili v tritedenskem zaporedju, kar pomeni, da bo celoten postopek trajal do devet tednov.
Sočasno bo na območju potekala tudi deratizacija javne kanalizacije. Začela se bo v sredo, trajala pa bo najverjetneje do petka. Zadnjo deratizacijo na tem območju so izvedli septembra 2023, načeloma pa jo delajo enkrat letno.
Ob tem je vodja oddelka za gospodarske dejavnosti in promet Mestne občine Ljubljana Maja Žitnik poudarila, da je najpomembnejše, da hrane ne mečemo v stranišča ali odtoke ter da živali na javnih površinah ne hranimo.
Pregled območja je namreč pokazal, da so podgane prisotne tudi zato, ker ljudje odmetavajo hrano prostoživečim živalim, podgane pa imajo tudi dostop do smetnjaka. Meščanke in meščane zato tudi v okviru družbeno odgovorne akcije Človek, čuvaj svoje mesto prosijo, naj ne hranijo prostoživečih živali, saj neustrezno odvržena hrana privabi tudi podgane, ki se hitro množijo.