Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ljubljanainfo kot prednostni vir na Googlu.

Kolesar zaradi neprilagojene hitrosti padel in se huje poškodoval, ljubljanski policisti so ugotovili še ...

| v Kronika

Kolesar je bil odpeljan v UBKC Ljubljana.

Včeraj popoldne, okoli 14.30, se je v naselju Spodnja Draga zgodila prometna nesreča, v kateri je bil samoudeležen kolesar. Po ugotovitvah policistov je kolesar zaradi neprilagojene hitrosti padel in se huje telesno poškodoval.

Z reševalnim vozilom je bil odpeljan v Univerzitetni klinični center Ljubljana, njegovo življenje pa po pojasnilih Policijske uprave Ljubljana ni ogroženo.

Policisti so med postopkom opravili tudi preizkus alkoholiziranosti. Rezultat je pokazal, da je imel kolesar v litru izdihanega zraka 1,35 miligrama alkohola.

Policisti so še sporočili, da vodijo prekrškovni postopek.

Preberite še

Komentarji

elon

Naj policija in mestni redarji raje malo začnejo preverjati kolesarje in pešce ter jih ozaveščati da morajo tud oni upoštevati prometne predpise najprej sami zase poskrbeti za varnost. Največja napaka, ki jo počne oblast je, da se stalno govori, da so za vse krivi vozniki avtomobilov in da imajo kolesarji in pešci prednost. Zdaj pa imamo en kup ljudi, ki sploh ne pogleda ne levo ne desno ampak takoj stopi na cesto pa še to po možnosti s slušalkami v ušesih in pogledom v mobitel.
Ravno danes sem z avtom peljal za kolesarjem, ki je vozil ob robu cestišča ne da bi držal z rokami balanco ampak je imel v rokah mobitel in je med vožnjo tipkal po njemu.. Na tistem ceste je nekaj lukenj in ker so šli nasproti drugi avti ga nisem mogel varno prehiteti, sem pa držal varnostno razdaljo, ker sem samo čakal kdaj mu bo kaka luknja obrnila balanco in bo padel pred avto.. Jaz sem ga potem le varno prehitel ampak ko včasih beremo da je nek kolesar padel pod avto.., ni vedno kriva neprilagojena hitrost avta, tud če se pelješ 30 km/h, ti lahko nekdo pade neposredno pred avto, na avtu bo nekaj prask, kaj pa biciklistu..., zato pa biciklisti pamet v glavo.

Komentarji

elon

Naj policija in mestni redarji raje malo začnejo preverjati kolesarje in pešce ter jih ozaveščati da morajo tud oni upoštevati prometne predpise najprej sami zase poskrbeti za varnost. Največja napaka, ki jo počne oblast je, da se stalno govori, da so za vse krivi vozniki avtomobilov in da imajo kolesarji in pešci prednost. Zdaj pa imamo en kup ljudi, ki sploh ne pogleda ne levo ne desno ampak takoj stopi na cesto pa še to po možnosti s slušalkami v ušesih in pogledom v mobitel.
Ravno danes sem z avtom peljal za kolesarjem, ki je vozil ob robu cestišča ne da bi držal z rokami balanco ampak je imel v rokah mobitel in je med vožnjo tipkal po njemu.. Na tistem ceste je nekaj lukenj in ker so šli nasproti drugi avti ga nisem mogel varno prehiteti, sem pa držal varnostno razdaljo, ker sem samo čakal kdaj mu bo kaka luknja obrnila balanco in bo padel pred avto.. Jaz sem ga potem le varno prehitel ampak ko včasih beremo da je nek kolesar padel pod avto.., ni vedno kriva neprilagojena hitrost avta, tud če se pelješ 30 km/h, ti lahko nekdo pade neposredno pred avto, na avtu bo nekaj prask, kaj pa biciklistu..., zato pa biciklisti pamet v glavo.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura