Čeprav so bili za danes napovedani obsežnejši posegi s policijskim usmerjanjem prometa do 12. ure, je stanje na enem najbolj prometnih ljubljanskih križišč že okoli 11. ure povsem normalizirano.
Na Bavarskem dvoru v Ljubljani je danes dopoldne prišlo do nenavadno hitrega zaključka prometne ureditve, ki je bila sprva načrtovana kot večurna intervencija zaradi prestavitve semaforske omare.
Po prvotnih informacijah naj bi policisti promet na križišču usmerjali med 6. in 12. uro, vendar so se razmere spremenile že pred 11. uro, ko na lokaciji ni bilo več policijskih enot, semaforji pa so ponovno delovali v običajnem režimu.
Kaj je bilo sploh načrtovano?
Današnja dela so bila del infrastrukturnih posegov v širšem območju Potniškega centra Ljubljana. V okviru teh del je bila predvidena prestavitev semaforske omare na Bavarskem dvoru, kar običajno zahteva izklop semaforskega sistema in začasno fizično urejanje prometa.
Zaradi tega je bilo napovedano, da bodo promet v času del usmerjali policisti, saj gre za eno najbolj obremenjenih prometnih točk v mestu.
Policisti odšli prej, promet se je sprostil
Okoli 11. ure pa so se razmere na terenu nepričakovano spremenile. Policistov ni bilo več na križišču, promet pa je stekel normalno, brez vidnih zastojev ali dodatnih omejitev.
Eden izmed voznikov je dogajanje opisal z besedami:
»Zjutraj je bilo nekaj usmerjanja in manjša zmeda, potem pa je vse skupaj kar naenkrat izginilo in promet je stekel normalno.«
Po umiku policije in ponovnem delovanju semaforjev promet na Bavarskem dvoru trenutno poteka tekoče. Križišče, ki sicer velja za eno najbolj obremenjenih v Ljubljani, danes dopoldne tako ni doživelo daljših zastojev, kot je bilo sprva pričakovano.
Območje ostaja infrastrukturno občutljivo
Kljub današnjemu hitremu zaključku del ostaja območje Potniškega centra Ljubljana v fazi intenzivnih infrastrukturnih posegov, kjer so začasne prometne prilagoditve še vedno pogoste.
Na pristojnih službah bo zdaj verjetno dodatno vprašanje, zakaj je bila prometna ureditev odpravljena prej od napovedi in ali so bila vsa dela dejansko v celoti zaključena.