Vir: Googlovi zemljevidi
Ljubljanainfo
Pet, 5.4.2024 20:00
Od leta 2017 pa do danes se stanje ni kaj prida spremenilo.

Zgodba o asfaltiranju Arničeve ulice ima dolgo brado.

Priprava dokumentacije se je začela leta 2018, pisalo pa se je leto 2019, ko je bila za nadaljevanje Arničeve ulice izdelana projektna dokumentacija in pridobljena vsa potrebna pozitivna mnenja pristojnih. Izvedena je bila tudi terenska mejna obravnava s pooblaščeno geodetsko službo, na GURS je bil podan elaborat za izvedbo parcelacije ter ureditev mej.

Nato pa se je leta 2020 zalomilo, ko je do »zastoja izvedbe investicije« prišlo, ker Mestna občina Ljubljana z enim od lastnikov zemljišč ni uspela »doseči končnega dogovora glede pravice graditi«. 

Takrat so sporočili, da bodo po pridobitvi soglasja nemudoma nadaljevali vse postopke za dokončno ureditev ceste.

Še leto dni pozneje je makadamski del Arničeve ulice še vedno bil ravno tak, torej makadamski.

Na stavbah se pogosto srečujemo s pojavom konstrukcijskih razpok. Te so najpogosteje prisotne na stenah, večkrat pa tudi na betonskih ploščah.
Konec marca je svoja vrata v središču Ljubljane odprla nova galerija sodobne vizualne umetnosti - MUZA.

Konec leta 2022 Mestna občina Ljubljana še vedno ni imela pravice graditi.

»Potek Arničeve v delu, kjer ni asfalta, skoraj v celoti poteka po zasebnih zemljiščih, z lastniki so v teku dolgotrajni razgovori,« so takrat pojasnili.

Sprememb ni prineslo niti leto 2023.

Če potegnemo črto, stanje od leta 2017 pa do danes ostaja praktično nespremenjeno. Luknje po najboljših močeh zasuvajo, zoper prah v suhih obdobjih leta pa ni mogoče veliko narediti.

Se bodo vremena za tamkajšnje prebivalce kmalu zjasnila?

»Projekt Arničeva II. faza je v fazi projektiranja, pridobivanja gradbenega dovoljenja za vodovod in kanalizacijo ter pridobivanja zemljišč,« so sporočili z Mestne občine Ljubljana.

In dodali, da še ne vedo, kdaj bodo začeli z deli.

Starejše novice