Na parkirišču je tudi 16 omaric za shranjevanje koles (foto: MOL/Nik Rovan).
Ljubljanainfo
Tor, 7.5.2024 12:29
16 omaric za kolesa je stalo 27 tisoč evrov, a še nikoli niso bile uporabljene: niti ni jasno, kje se dobi ključ zanje!

Ob Celovški cesti, blizu mladinskega golf igrišča, so leta 2020 odprli prenovljeno P+R parkirišče Stanežiče, že šesto tovrstno parkirišče v Ljubljani. Do parkirišča vozijo mestni avtobusi na liniji 1.

Posebnost: omarice za shranjevanje koles

Na njem je 392 parkirnih mest, od katerih jih je 20 namenjenih invalidom, šest pa parkiranju in polnjenju električnih vozil. Urejenih je tudi 15 parkirnih prostorov za avtodome, štiri postajališča za avtobuse in dve postajališči za turistične avtobuse

Na parkirišču je tudi 16 omaric za shranjevanje koles. Naložbo sta sofinancirali Republika Slovenija in Evropska unija iz Kohezijskega sklada.

Parkirišče P+R Stanežiče: mnogi komentirajo, da nihče tam ne hrani koles, saj okoli ni urejenih kolesarskih poti, poleg tega je 'sredi ničesar' (foto: MOL/Nik Rovan).

Omarice pa samevajo

Poleg omaric za shranjevanje koles se tam lahko električna kolesa tudi polnijo. Uporabnik lahko piše na javno podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice in dobi ključ za enega od zabojnikov

Ta informacija ni nikjer objavljena in te storitve ni koristil še nihče, poroča Dnevnik. Zabojniki so sicer stali 27 tisoč evrov evropskih in državnih sredstev. 

Odziv kolesarske mreže

Na izpostavljeno dejstvo - da so bili zabojniki plačani in tam samevajo - so se odzvali tudi na Ljubljanski kolesarski mreži

Zabojnike P+R na Stanežičah so označili za umetniško inštalacijo, ki je narejena iz kolesarskih zabojnikov, ki pa očitno nikoli niso bili namenjeni shranjevanju koles.

»Z Mestne občine Ljubljana so odgovorili, da so bili zabojniki za kolesa po prevzemu parkirišča najprej odklenjeni,« so povedali.

Posamezniki so si v njih uredili skladišča za razne stvari in tudi hrambo koles, zato je javno podjetje Ljubljanska parkirišča in tržnice v letu 2023 vse kolesarske bokse zaklenilo.

Ključa ni mogoče dobiti!

»Informacija, da lahko posameznik na LPT dobi ključ, je verjetno neresnična. V dveh mesecih poizvedovanj na Mestni občini Ljubljana nam ni uspelo dobiti prav nobene informacije o tem, kako do ključa in kakšni so pogoji uporabe,« so še izpostavili na kolesarski mreži.

Namestili so 120 kolesarskih stojal, od tega jih je 20 pokritih (foto: MOL/Nik Rovan).

Kolesarska mreža še dodaja, da je pri vsej zgodbi še najbolj žalostno to, da tudi ko zelo jasno pokažeš, kako so skozi okno zabrisali nekaj deset tisoč evrov javnih sredstev, ne naredijo ničesar, da bi zadevo uredili ali popravili. 

Morda le nimajo ideje, kako bi zadevo zapeljali, da bi služila svojemu namenu, še dodajajo.

Starejše novice