Mestna občina Ljubljana je na razpisu za gradnjo Atletskega centra Ljubljana prejela več ponudb, ki pa so bile, tako ljubljanski župan Zoran Janković, zelo visoke, in sicer od 99 pa do 109 milijonov evrov.
Njemu je bližje številka 70 milijonov evrov, zato so vse ponudbe zavrnili. Pogajanja si je mogoče obetati prihodnji mesec, prisotni pa naj bi bili vsi, torej štirje ponudniki, ki so, tako ljubljanski župan, resna podjetja, ki vedo, kaj na mestni občini zahtevajo.
Spomnimo. Atletski center zajema glavni atletski stadion z igriščem za nogomet, atletsko dvorano z krožno dvestometrsko atletsko stezo in pomožni atletski stadion z nogometnim igriščem.
Pozabiti ne gre niti na dvorano za mete in kletno etažo z okrog 215 parkirnimi površinami.
Sicer pa je župan poudaril, da bo to največji športni objekt v Sloveniji: imel bo 4777 pokritih sedežev, atletska dvorana 1648, pomožni stadion pa 315 sedežev.
Župan Janković je napovedal še, da bi lahko z deli na lokaciji začeli dan po zaključku slovenske nogometne lige, 25. maja.