Po končani prenovi Goriške ulice bodo prioritetno urejene tudi okoliške ulice, s poudarkom na varnosti pešcev in kolesarjev.
V Šiški trenutno poteka obsežna prenova Goriške ulice, ki bo poleg obnovljenega vozišča vključevala tudi nov podhod za pešce in kolesarje. Ta naj bi bil odprt do 1. maja.
Cilj prenove je zagotoviti varnejše in preglednejše območje za vse udeležence v prometu.
Župan je pojasnil: »Načrtujemo, da bo v drugi polovici leta 2026 celotna Goriška ulica prenovljena, ustrezno opremljena z vso potrebno prometno signalizacijo ter prevozna za ves promet.«
Rekonstrukcija Litostrojske ceste kot naslednji korak
Po zaključku prenove Goriške ulice se bo občina osredotočila na odsek Litostrojske ceste od Celovške ceste do železniške proge, kjer bodo izvedeni ukrepi za izboljšanje prometne varnosti.
»Takoj po zaključku prenove Goriške ulice prioritetno načrtujemo rekonstrukcijo odseka Litostrojske ceste, pri čemer bomo v prihodnje poskrbeli tudi za ureditev okoliških ulic,« so sporočili iz županove pisarne.
Sistem enosmernih ulic za večjo varnost
Občinski predstavniki dodajajo, da sistem enosmernih ulic na tem območju ni naključen. Namenjen je predvsem zaščiti šibkejših udeležencev v prometu, kot so pešci in kolesarji.
»Sistem enosmernih ulic na tem območju je zasnovan predvsem z namenom zagotavljanja večje varnosti šibkejših udeležencev v prometu,« je še poudaril župan.
Kaj to pomeni za prebivalce Šiške?
Za prebivalce in obiskovalce Šiške prenova pomeni varnejšo hojo in kolesarjenje, manj prometnih zastojev ter preglednejše ulice. Prav tako se občina zaveda, da so trenutne prometne razmere zaradi zapore Goriške ulice bolj obremenjene, zato se bodo po končani prenovi ukrepi za prometno varnost še dodatno okrepili.