Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ljubljanainfo kot prednostni vir na Googlu.

Znana Slovenka brez zadržkov razkrila, zakaj ne bi mogla imeti moškega ali otrok

| v Scena

Odkrito o partnerjih, spanju in materinstvu.

Slovenka, publicistka in komunikologinja Nina Orel je na družbenih omrežjih odkrito spregovorila o razlogih, zakaj se nikoli ni odločila za življenje z moškim ali za materinstvo. 

V daljšem zapisu je poudarila, da ji največ pomenijo mir, tišina in svoboda, obenem pa razkrila tudi svoje izkušnje z nevrodivergentnostjo in preobčutljivostjo na zvoke.

Med največjimi težavami smrčanje

»Biti samska je seksi. Biti stara 49 let je supermoč. Biti brez otrok po lastni izbiri je pametno,« je zapisala in dodala, da ji največ pomenijo čas, energija in prostor zase. 

Ob tem je pojasnila, da jo zaradi avditivne preobčutljivosti in mizofonije zelo zmotijo tudi najmanjši zvoki, zato si skupnega življenja z moškim ne predstavlja.

Mir in tišina pred družinskim življenjem

Kot je zapisala, je imela v preteklosti več neprijetnih izkušenj s partnerji, predvsem zaradi smrčanja in pomanjkanja tišine med spanjem. 

Odkrito je priznala, da je prav potreba po miru eden glavnih razlogov, da se nikoli ni odločila za družinsko življenje.

Dotaknila se je tudi materinstva in poudarila, da v njem nikoli ni videla svoje življenjske poti. Zapisala je, da spoštuje ženske, ki se odločijo za otroke, sama pa se zaradi skrbi za lastno psihofizično zdravje za to ni odločila. 

Kljub temu je veliko časa preživela z otroki kot varuška, novinarka otroške revije in ustvarjalka otroških oddaj.

Ob koncu je dodala, da so ji moški in otroci sicer čudoviti, a »bolj kot umetnine v muzeju«, ki jih je lepo občudovati od daleč.

Preberite še

Komentarji

sagafd

Če bi hotela mir, ne bi imela psa ...

Pomislek

Temu se pravi "naravna selekcija".
Spoštujem vsako odločitev s to razliko, da se nas večina ne izpostavlja. Družina je večji dar, kot vsak drugi namišljeni in zaigrani mir na svetu.

FrančekF

Pes pa ne laja? Psa ni treba 5x na dan peljati ven na lulanje, na kakanje (in za njim to pobirati), za psa ni treba poskrbeti za hrano? Očitno ga vozi tudi k frizerju, manikerju itd. Otrok bi bil z enim sprehodom zelo zadovoljen. Se taki pravi vplivnica? Zblojena in ne ve kaj bi sama s sabo in o tem moramo prebirati v časopisih!

enkive

še malo pa bo tudi ta s svojo nevrodivergentnostjo za v muzej ;)

Komentarji

sagafd

Če bi hotela mir, ne bi imela psa ...

Pomislek

Temu se pravi "naravna selekcija".
Spoštujem vsako odločitev s to razliko, da se nas večina ne izpostavlja. Družina je večji dar, kot vsak drugi namišljeni in zaigrani mir na svetu.

FrančekF

Pes pa ne laja? Psa ni treba 5x na dan peljati ven na lulanje, na kakanje (in za njim to pobirati), za psa ni treba poskrbeti za hrano? Očitno ga vozi tudi k frizerju, manikerju itd. Otrok bi bil z enim sprehodom zelo zadovoljen. Se taki pravi vplivnica? Zblojena in ne ve kaj bi sama s sabo in o tem moramo prebirati v časopisih!

enkive

še malo pa bo tudi ta s svojo nevrodivergentnostjo za v muzej ;)

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura