Profile picture for user zalastritof Z. Š.
Ustvarjeno dne
Ned, 24.10.2021 13:57
Na današnjem 25. Volkswagen ljubljanskem maratonu je teklo 5400 tekačev. Ste bili med njimi?

Tokratni tradicionalni ljubljanski maraton je bil letos drugačen kot prejšnja leta.

Prvič je bil obarvan rožnato, in sicer v znak ozaveščanja o pomenu zdravega načina življenja in boja proti raku dojk.

Tudi letos so tekači pretekli deset, 21 ali 42 kilometrov, pri čemer je bila razdalja 42 kilometrov tudi tokrat speljana v dveh krogih.

42 kilometrov najhitreje pretekel Kenijec

Najdaljšo progo, dolgo 42 kilometrov, je najhitreje pretekel Kenijec Ernest Kibet Tarus, a je bil z 2:22:39 daleč od rekordnih časov. Drugi je bil Srb Marko Ranković (2:27:09), tretji pa z osebnim rekordom Janez Mulej (2:28:07), ki je s tem osvojil tudi naslov slovenskega prvaka, poroča Slovenska tiskovna agencija.

Razdaljo 10 kilometrov je danes v Ljubljani najhitreje pretekla Klara Lukan (32:32) in s tem postavila nov slovenski rekord.

Ste danes tekli tudi vi? Oglejte si fotografije in morda se na kateri izmed njih prepoznate!