Želite biti vedno na tekočem? Izberi Ljubljanainfo kot prednostni vir na Googlu.

Požar pri Ljubljani gasili tudi iz zraka: Trije air tractorji odvrgli 9000 litrov vode

| v Kronika

Na hribu Molnik v Ljubljani je zagorela podrast na območju približno hektara in pol. Požar je gasilo več kot deset gasilskih društev, pri gašenju pa so pomagali tudi trije air tractorji.

Gasilska brigada Ljubljana in 11 prostovoljnih gasilskih društev je v ponedeljek popoldne posredovalo v gozdnem požaru na hribu Molnik v Ljubljani. 

Pri gašenju na površini okoli 1000 kvadratnih metrov so pomagali s tremi air tractorji, ki so odvrgli okoli 9000 litrov vode. Požar so pogasili okoli 22. ure, so sporočili iz centra za obveščanje.

Na Policijski upravi Ljubljana so  pojasnili, da so bili obveščeni o gozdnem požaru na območju hriba Molnik, kjer je gorela podrast na območju približno hektara in pol.

Vzrok za nastanek požara, v katerem po prvih podatkih ni nastala škoda in ni prišlo do ogrožanja stavb ali ljudi, še ni pojasnjen. V delu Primorske je razglašena zelo velika, drugod po državi pa velika požarna ogroženost naravnega okolja.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura