Vir: Googlovi zemljevidi
Ljubljanainfo
Pon, 28.8.2023 13:02
Otroci bližnjo ploščad pogostokrat izkoristijo za igro.

Parkirna hiša Kozolec na Dvorakovi ulici v Ljubljani je postala zbirališče narkomanov, opozarjajo v četrtni skupnosti Center.

Tam naj bi se drogirali sredi belega dne, za seboj pa puščali uporabljene igre, čeprav se na tamkajšnji ploščadi igrajo tudi otroci.

Policistov in redarjev tam ne videva, je izpostavil zaskrbljeni stanovalec.

Življenjski stil

Na Mestni občini Ljubljana pojasnjujejo, da so tudi v Ljubljani – kot v vseh urbanih središčih – ljudje, ki jim bivanje na ulici predstavlja življenjski stil.

»Med njimi so tudi tisti, ki uživajo prepovedane droge, prekomerno pijejo alkohol, kar lahko kombinirajo tudi z zlorabo zdravil ter se moteče vedejo do ostalih v okolici. Treba je poudariti, da dostopa do javnega prostora ni mogoče omejiti, celo represivni organi imajo tu omejena pooblastila.«

Temu so dodali, da na javnih razpisih področju nedovoljenih drog oziroma programom nevladnih organizacij s tega področja namenjajo izdatna finančna sredstva ter omogočajo najem prostorov za izvajanje nekaterih programov, sofinancirajo pa tudi sodelavce.

»V okviru javnih razpisov za sofinanciranje programov, pretežno nevladnih organizacij, sofinanciramo programe, ki so namenjeni zmanjševanju škode zaradi drog tako za same uživalke in uživalce kot tudi za prebivalke in prebivalce mesta oziroma okolico vključno z distribucijo sterilnega pribora za injiciranje in organizirano zbiranje rabljenega pribora. Sofinanciramo tudi delovanje zavetišča za brezdomne uporabnice in uporabnike nedovoljenih drog, delovanje edine varne hiše za aktivne uporabnice nedovoljenih drog, ki so žrtve nasilja v Sloveniji ter delovanje treh dnevnih centrov, ki omogočajo druženje in nudenje strokovne pomoči uživalcem nedovoljenih drog. Poleg navedenega sofinanciramo tudi preventivne programe, ki jih različne organizacije izvajajo v osnovnih in srednjih šolah za učence in dijake ter njihove starše.

Programi, ki jih sofinanciramo, so namenjeni izvajanju preventivnih in socialnovarstvenih aktivnosti (pomoč, svetovanje, zagovorništvo in tako dalje).«

Za letošnje leto pa so naročili tudi okrepljeno terensko delo, katerega namen je priti v stik z osebami, ki se zadržujejo na javnih površinah in se moteče vedejo.

Komentarji (3)

Ejsj (ni preverjeno)

Tako dolgo bodo tukaj , dokler nebojo šli za zapahe . V drugih državah takšni ljudje niso na prostosti. Samo pri nas v kokošji so. Naši policisti pa nič drugega ne delajo kot popišejo in gredo. Vlada in sodišče pa stoji . V sloveniji more prebivalec umret da se premakne državno sodišče.

Sony (ni preverjeno)

Vse ki so prejemniki socialne pomoči napotiti preko javnih del na od poplav devastirana področja. Izjema so tisti s potrdilom zdravnika med. dela. Če se ne odzovejo se socialna pomoč ukine. Ljubljana je polna mladih brezdomcev, narkomanov... Delovna terapija ki je celo plačana s strani države je edina rešitev.

Bojan (ni preverjeno)

35 let se to dogaja po Ljubljani, samo menjajo lokacijo od Poljanske, Krekovega trga, Tivoli , kjer počivajo v pogoreli Vili vse do Prule. Miklošičeva in Petkovškovo nabrežje , kjer dobivajo nadomestek , metadona, se ne smejo. To je večen problem, je bil in bo. Mislim, da bo še huje.Država na to gleda kot izmečke, MOL in policisti se jih izogibajo, ker 1 ni zakona, da bi to uredil,2 nihče se jih ne dotika, AIDS, HIV, hepatitis C,D,A, izogibajo se jih v krogu. Tako, da pazite na otroke in samozaščitno deluje.Žal tako je. Upokojeni Miličnik I.razreda .

Starejše novice